MALOVANÝ OBRÁZEK

Můj zájem

Už od školních let mě těšilo pozorovat barevnost okolí, efekty světel a stínů, barevné kombinace a kompozice... Postupně jsem zkoušela převést tyto vizuální dojmy jak se říká na papír. Nejdříve pomocí tužky, pak pastelek, později jsem začala zkoušet další výtvarné techniky – vodové barvy, temperové barvy, pastely...

Byla to léta trvající fáze hledání, pozorování, přemýšlení a kritického hodnocení... Stále jsem hledala způsob a prostředky, jak tuto „hru barev a světla“ kolem sebe „vybarvit“ co možná nejlépe.

Až jsem se dostala k olejovým barvám. A tady jsem se zatím usadila. S jejich možnostmi – barevností, vydatností, tvarovatelností, zářivostí... – mě už mnoho let těší propracovávat své náměty a nápady právě technikou olejomalby. Pouze ji v některých případech ještě „podtónuji“ barvami akrylovými.

Silueta KONĚ - Síla západu slunce HMYZ III. - Roháč KVĚTY VII. - Náprstník KONĚ 7. - V zářícím slunci

Moje inspirace

Inspiraci nacházím převážně v bohatství přírody.

Okouzlují mě čarovné a každým okamžikem proměnlivé scenérie slunce (východ či západ slunce, jeho zlatavé paprsky..), mraků, pestrý přírodní kolorit jednotlivých ročních období, kouzlo květů, barevnost motýlů, síla a tajemnost zvířat, zrcadlení vodní hladiny, svěží paleta modré oblohy...

Ptáci V. STROMY III. - Jaro v lese KONĚ 38. - Na pláži STROMY XV. - Podzimní mlha HMYZ IX. - Perleťovci Krajina s máky

Můj záměr

Ráda bych to hluboké kouzlo, které příroda a její rozmanité součásti vyzařují, alespoň trochu přenesla i do okamžiků ztvárněných v mých obrazech. Tak, aby i z nich vycházela jemnost a vůně živých květů, ladnost a divoká energie koní, sotva slyšitelný třepot motýlích křídel, teplý vánek letního večera, poklid při odpočinku v záři zapadajícího slunce... (zpět na začátek)

Moje obrázky pro Vás

Pokud se Vám některý z vystavených obrázků líbí a rádi byste se na něj dívali přímo u Vás doma, můžete mě kontaktovat e-mailem, nebo si jej můžete zakoupit přímo, a to v internetovém obchodě www.malovaneozdoby.cz (sekce MALOVANÉ OBRAZY).
Všechny obrázky zde v GALERII označené jako „prodejný“ jsou v nabídce internetového obchodu.
(zpět na začátek)

Moje obrázky na výstavách

V průběhu času bylo či je možné vidět některé z obrazů na různých výstavách:

  • - SVÁTKY DŘEVA Žamberk (2010, 2011, 2012)
  • - VÝSTAVA VÝTVARNÉHO UMĚNÍ Ústí nad Orlicí (2010, 2011, 2012)
  • - ÚSTECKÝ SALON Ústí nad Orlicí (2010, 2011)
  • - LETEM S VĚTREM – Městská knihovna Žamberk (2011)
  • - RŮZNÉ SVĚTY TŘÍ GENERACÍ – tradiční podzimní výstava Kunvald (2011)
  • - SVÁTKY JARA – tradiční výstava Častolovice (2012)
  • - MEZI HORAMA – GENIUS LOCI Vrchní Orlice (2012)
(zpět na začátek)

© 2010 • Jarmila Matyášová - jarmilamatyasova@seznam.cz • Všechna práva vyhrazena